Öğrenmeyi Nasıl Öğreniriz?

Yazan: Ömür Doğan

Dünya Ekonomik Forumuna göre, Aktif Öğrenme 2022 yılında en önemli çalışan yetkinlikleri sıralamasında 2. sırada yer alıyor. Aktif öğrenme, insanların öğrenmelerinin sorumluluğunu almaları ve dolayısıyla öğrenme süreçlerini kişiselleştirmeleri gerektiği anlamına gelir.

Bugünün VUCA dünyasında her şey çok hızlı değişirken bizler de hızlı bir şekilde değişmek, gelişmek ve yeni yetkinlikler kazanmak zorundayız. Çünkü sahip olduğumuz birçok bilgi ve yeterliliğin ömrü ortalama 3-5 yıldır.

Bu nedenle, sürekli öğrenme çağında bir eğitmen olarak önce iyi bir öğrenici olmak öncelikle nasıl öğreneceğimizi öğrenmek zorundayız.

Etkili ve kalıcı bir eğitim, iyi bir öğrenme tasarımıyla, daha henüz mutfakta başlar. Bu yüzden de eğitmenler gün geçtikçe daha fazla öğrenme tasarımcısına dönüşüyor.

Aktif öğrenmede bir öğrenme tasarımı, öğreneni merkeze alır, eğitmenin rolünü öğrenen lehine azaltır ve eğitmeni, öğrenme ve gelişim ortağına dönüştürür.

Bizler eğitmenler olarak öğretirken, öğrenir, öğrenirken öğretir, katılımcımızla yaratıcı bir yol arkadaşlığı yaparız! Çünkü öğrenme, eğitim oturumunda başlayıp orada bitmiyor. Eğitimin öncesinde ve sonrasında öğrenen kişinin zihninde öğrenmenin nasıl gerçekleşeceğini bilmek çok önemli. Üstelik burada eğitimimize katılanlara yardımcı olabilmek, onlara nasıl daha etkili öğrenebilecekleri, öğrenme stillerinin ne olduğu, öğrendiklerini nasıl daha kalıcı hale getirebilecekleri konusunda rehberlik yapmak da bizim görevimiz.

Öğrenen İnsanın Zihnine Yolculuk

Sonuçta herkes bizim gibi öğrenmiyor ve her insanın kendine özel bir öğrenme tarzı var.

O halde öğrenen insanın zihnine bir yolculuk yapmaya ne dersiniz?

Bu eğitim, uzmanlar tarafından kullanılan çok değerli öğrenme tekniklerine ulaşmanızı sağlar. Eğitim boyunca bir şey öğrenirken beynimizi nasıl kullanacağımızı öğreneceğiz. Ayrıca, zorlu konularda uzmanlaşmanıza ve etkili olmamıza yardımcı olacak hafıza tekniklerini, erteleme ile başa çıkma yollarını, öğrenme yanılgılarının dönüştürülmesini ve en iyi öğrenme uygulamalarını ele alacağız.

Bu yaklaşımları kullanarak insanlar düşüncelerini ve yaşamlarını değiştirebilirler. Herhangi bir şeyde daha iyi olmak isteyenlere bu eğitim rehberlik edecektir.

– Ömür Doğan ile Öğrenen İnsanın Zihnine Yolculuk
– Eğitmenler ve eğitmen olmak isteyenler için, Öğrenmeyi Öğrenme temeli ile yepyeni bir Eğiticinin Eğitimi deneyimi
– 6 hafta – 6 oturum
– 22 Ekim itibariyle her perşembe
– 20:30
Detaylı bilgi için
?0531 377 77 52
Online kayıt olmak için linki tıklayınız!
shopier.com/4269344